به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان فردوس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس گفت: در مذاکره‌ای که با اداره برق شهرستان داشتیم مبنی بر اینکه برق این چاه قطع نشود، قرار شد این کار انجام نشود اما وقتی یک خط برق قطع می‌شود، بی‌شک برق این چاه موتور را نمی‌توان از آن مستثنی کرد.
موسی سلیمانی افزود: مرداد و شهریور هر سال ماه‌های مهم برای آبیاری به موقع محصول انار است لذا امیدواریم با مصرف صحیح برق از قطعی آن جلوگیری کنیم تا کشاورزان که یک سال برای این محصول هزینه و وقت صرف کرده اند، متضرر نشوند.
وی اظهار داشت: اگر مردم همت کرده و در مصرف برق و آب صرفه‌جویی کنند، قطعی برق نخواهیم داشت و در بخش تولید هم مشکل ایجاد نمی‌شود.
وی گفت: قطعی برق چاه‌های کشاورزی موجب شده تا مدار آبیاری طولانی‌تر شود و خسارت‌های کمی و کیفی به محصولات استراتژیک مثل انار و پسته وارد کند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس ادامه داد: اگر دور آبیاری انار اضافه شود بر کیفیت محصول تاثیر گذاشته و مسایلی مثل دانه سفیدی انار را دوباره خواهیم داشت.
وی گفت: گرمای هوا نیز مزید بر علت شده و در پسته موجب شیوع آفت‌هایی از قبیل پسیل پسته می‌شود، از این رو آموزش‌های لازم را به کشاورزان داده‌ایم اما این آموزش‌ها باید در سطح وسیع‌تری صورت گیرد تا خسارت‌ها به حداقل برسد.
مدیر جهاد کشاورزی فردوس خشکسالی را دلیل دیگر افت کیفیت محصولات برشمرد و اظهار داشت: قنات بلده فردوس که سال گذشته ۲۰۰ لیتر بر ثانبه آب داشت،  متاسفانه امسال این میزان بسیار کاهش یافته است.
وی بیان کرد: برخی کشاورزان استخر ذخیره آب دارند که در این صورت آن طور که باید نگرانی از بابت قطعی برق نداشته و می‌توانند آبیاری باغات خود را در زمان مناسب مدیریت کنند.
سلیمانی گفت: این چاه، آب مصرفی دام‌های سبک و سنگین مجتمع دامداران را تامین می‌کند لذا با قطع برق چاه موتور این محل، برای تامین آب این دام‌ها با مشکل مواجه می‌شویم.