به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فردوس ظهر دوشنبه همزمان با سفر دکتر خاوازی وزیر جهادکشاورزی به استان خراسان جنوبی، دکتر منصور به نمایندگی از وزیر و برای افتتاح و بازدید برخی طرحها و بررسی مشکلات و درخواستهای بهره برداران کشاورزی و دامپروری به شهرستان فردوس سفر کرد‌. در این سفر که حجه الاسلام نصیرایی نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان و مهندس میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری وتعدادی ازمسولین استانی وشهرستانی حضور داشتند، از مجموعه تاریخی قنوات بازدید و بندخاکی حوزه کال چهل در بالادست شهر باغستان به بهره برداری رسید.
تکمیل طرح های آبخیزداری و بند خاکی حوزه کال چهل در اجرای طرح ویژه وزارت جهاد کشاورزی برای مجموعه قنوات بلده با عنوان "از آبخیز تا جالیز" می باشد که با هدف کنترل سیلاب و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی با حجم عملیات خاکی ۷۰ هزارمتر مکعب و حجم آبگیری۳۲۰ هزار متر مکعب و ارتفاع ۷ متر با اعتبار ۹۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، به بهره‌برداری رسید.
دکتر منصور؛معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری از اهتمام وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگلها در اجرای طرح از جالیز تا پالیز به عنوان پایلوت در حوزه قنوات بلده خبر داد و افزود: با افتتاح این بند خاکی، ۱۲۳ سازه آبخیزداری در محدوده مورد مطالعه تکمیل شد و اجرای سایر طرحها برابر مطالعات انجام شده، ادامه خواهد یافت. 

دکتر منصور در راستای رسیدگی و حل مشکل مالکیت اراضی و باغات مردم قول مساعد و تاکید نمود در چارچوب مقررات این موضوع رفع خواهد گردید.
وی همچنین پس از استماع مشکلات و نیازهای نمایندگان تشکلهای دامداری و کشاورزی شهرستان، اعلام نمود تمامی موارد در جلسه جمع بندی سفر وزیر در مرکز استان برای اتخاذ تصمیمات لازم مطرح خواهد گردید.